Ondřej Janeta

Kdo jsem

Ondřej (Andy) Janeta, jeho příběh by vydal na několik knih a filmů. Ne ani tak, aby oslavily jeho, ale spíše Boží dobrotu a konstantní přízeň Hospodinovu v jeho životě.

Za více jak 30 let života s Pánem

  • prošel vězením
  • pobyl téměř 10 let na Kapverdských ostrovech
  • byl aktivním členem tamní církve a účastnil se mnoha lokálních projektů jako opravy tamních škol a školek, podpory chudých dětí ve studiu a další.
  • pracoval v několika zemích na různých pozicích
  • setkal se s králi, prezidenty, s narkomany a bezdomovci

Sloužil ve vězení, kde prožil bezpočet zázraků obrácení a uzdravení u lidí, kteří si skutečně „sáhnuli na dno.“

Nyní slouží slovem v různých sborech, kam je zván po celé České republice. Angažuje se u propuštěných vězňů, dopisuje si s těmi, co jsou ještě za mřížemi a hledají Ježíše na dně společnosti, kde se – paradoxně – často poznat dá; a jsou to úchvatná setkání (!), jak sám Andy osobně mnohokrát zakusil.

Působí – mimo jiné – jako koordinátor dobrovolníků pro Libereckou ADRU v domově seniorů. Pro ně pořádá kromě pravidelných individuálních setkání také recitály – pásma písní, poezie a četby z Božího slova. Spolupořádal regionální festival 52 dobrovolnických organizací na hradě Grabštejn v září roku 2023. V jeho rámci podniknul kampaň pro výběr a školení nových dobrovolníků, aby bylo pomoženo jedněm z nejslabších a nejvíce opomíjených – seniorům trpícím Alzheimerovou chorobou.

V březnu roku 2023 vstoupil do Iniciativy Národní probuzení kde působí jako koordinátor pro Liberecký kraj. Spolupořádá National Revival Campy (NRC) v Liberci, kterých se účastní různé sbory a církve v regionu participující na Iniciativě Národní probuzení. NRC vedly ke spolupráci sborů a pastorů, kteří se dříve znali jen povrchně. Nyní probíhají setkání pastorů každý měsíc – vždy na půdě jiného sboru.

Jednou z prvních společných akcí v rámci evangelizace Liberecka byl pochod na Ještěd v září roku 2023 se společnými chválami, modlitbami a žehnáním do kraje.

Dalším počinem je distribuce letáčků s krátkým Evangeliem, ať už osobním předáním, nebo velkou plánovanou kampaní, kdy budou na Liberecku, Turnovsku, Jablonecku, Českolipsku opatřeny tramvaje a autobusy evangelizační výzvou.

Toto a jiné aktivity (jako je pravidelná služba (chvály / slovo) v domovském sboru My Father’s House v Turnově) musí zvládat paralelně se svým zaměstnáním. Vnímá však, že jej Pán Bůh chce mít ve službě naplno.

Má také milující manželku Lenku a dvě skvělé děti Viky a Aarona.

Podpoříte ho?

DARUJTE

Díky vaší finanční podpoře se můžu stát oporou a pomocí pro mnohé lidi v mém okolí. Chci službu dělat naplno a proto se obracím na F-nadaci, abych mohl zaměstnavatele požádat o zkrácení úvazku.

Za každý jeden dar děkuji. 

Číslo účtu: 2400083780/2010, VS: 1109

Online platba přes QR kód -kliknutím budete přesměrování na účet.

(pouze přes webovou stránku na PC)

kod