Kurzy Alfa v České republice

Kurzy Alfa jsou jedním z nejúspěšnějších evangelizačních kurzů u nás s 25letou tradicí. Na Alfě vytváříme prostředí, kde má každý možnost ptát se, vyjádřit svůj názor, sdílet zkušenosti a zjistit, o čem je křesťanství a jestli přináší odpovědi na zásadní životní otázky. Alfa to je:

  • příjemné a bezpečné prostředí pro seznámení se s křesťanstvím
  • dobré jídlo
  • série témat souvisejících se základy křesťanské víry
  • diskuse v menších skupinkách

Ročně v ČR proběhne přibližně 70 kurzů, kterých se zúčastní více než 1000 hostů. Mnozí z nich na Alfě uvěří nebo prohloubí svoji víru. A v církvích díky Alfě rostou noví služebníci a nová společenství.

 

Podpořte – Kurzy Alfa

  1. Propagace kurzů Alfa: 2400083780 / 2010, variabilní symbol 65
  2. Dlouhodobý rozvoj kanceláře kurzů Alfa: 2400083780 / 2010, variabilní symbol 66

1. Propagace kurzů Alfa (a projekt Zveme Česko na večeři 2025)
(http://www.kurzyalfa.cz)

Naším snem je, aby kurz Alfa bylo to první, co napadne člověka, který se rozhodne hledat Boha. Chceme, aby Alfa byla dostupná v každém okrese, aby pořadatelé měli kvalitní materiály a veškerou podporu, jak materiální, tak duchovní. Váš dar podpoří početní rozvoj, koordinaci a propagaci kurzů, školení vedoucích nebo překlad a vydávání nových materiálů. 

Aktuálně připravujeme celonárodní evangelizační iniciativu Zveme Česko na večeři, která se uskuteční na podzim 2025. Naše společnost je hladová po duchovních věcech a vyprahlá, protože jsme opustili hodnoty, které dávají životu smysl. Věříme, že Bůh to může a chce změnit! Zveme všechny pořadatele, aby na podzim 2025 uspořádali Alfu. Rádi bychom, kdyby se konalo 150 kurzů po celé České republice.

2. Dlouhodobý rozvoj celé kanceláře kurzů Alfa
 (https://www.kurzyalfa.cz/zastupci-ceske-alfy/)

  • Česká kancelář kurzů Alfa má na starosti kromě Alfy také Manželské večery nebo kurz Příprava na manželství a kurz Výchova dětí, o jejichž rozvoj a propagaci se také staráme. V týmu je zapojeno 8 lidí, někteří jako zaměstnanci Křesťanské misijní společnosti na částečný úvazek, jiní externě. Dále máme síť poradců a dobrovolníků. Váš dar podpoří především náš tým nebo správu databáze a webu
Poznej nové lidi_Alfa